Sunday, April 15, 2018

UPr3 na Rybníčku

V piatok sme sa s Fidom vydali splniť našu poslednú IPO poslušnostnú skúšku - UPr3. Plán bol si ju čo najskôr odpinkať keď už máme natrénované a potom Fida preučiť niektoré veci na OB verziu a tým naveky opustiť športovkársku poslušnosť.

Nervy som mala menšie než na predchádzajúcich skúškach. Posledné tréningy boli pekné, Fidove škaredé pohľady po psoch boli v poslednom čase oveľa menej časté a nemali sme moc čo stratiť. Skúška to bola skôr do počtu a pre skúsenosť, než že by sme ju na niečo potrebovali.

Počasie nám vyšlo úplne dokonalé - po daždi so zatiahnutou oblohou, a tak nič nestálo Fidovi v ceste k tomu sa predviesť v plnej paráde. Predviedol pekný koncentrovaný výkon, jediné väčšie chyby boli jedno priame priradenie (nevadí, odteraz už sa bude iba priraďovať), pomalší voľný aport (netrénovali sme ťažkú činku kvôli môjmu zraneniu ruky) a menšie čuchnutie po aporte šplhom. Jediný nový, ťažší cvik a to odloženie zvládol super a vysielačku mal tak luxusnú že som mu skoro sama zatlieskala.
Rozhodca náš výkon ohodnotil 91 bodmi - takže najvyššia skúška pre nás má aj najlepší výsledok.No comments:

Post a Comment