Thursday, June 19, 2014

Cvičák

Tak sme s Fidom začali chodiť na cvičák, a to do KK Rybníček. Zatiaľ máme za sebou 2 hodiny poslušnosti. Na prvej sme boli veľmi pochválení, že Fido už základné povely vlastne ovláda, na zavolanie celkom pekne chodí a tak. Akurát aportovanie a štekanie nám nejde tak dobre.
Aport má zásadnú chybu, že Fido nechápe, prečo by mi mal tú ulovenú korisť akože vracať a odovzdávať. Štekáme zas len na nečakané, nepoznané silné podnety. A tých okruh sa nám postupne zužuje, keďže socializujeme odušu.

Skúsili sme si už aj prvý kontakt s figurantom. Fido sa správal úplne ukážkovo, a kým vládal tak nádherne lovil peška. Dostal veľkú pochvalu, aký je šikovný a všetci sa pýtali, odkiaľ ho mám. Držanie som mu už stihla kúsok pokaziť, ale nie zas tak moc, mal aj svetlé chvíľky - si ho krásne ulovil a utekal s ním až úúplne ďaleko, a nepustil. Aj keď ako prvé sa snažil zožrať figurantove ponožky :)

Zdravotne sme na tom boli horšie. Trošku sme unáhlili očkovanie, a spolu s veterinárom ktorý psisko pred tým poriadne neprezrel to dopadlo neslávne. 2 týždne sme hnačkovali, kým sa stihli vyskúšať všetky ostatné alternatívy a spraviť bakteriológiu, a až potom sme dostali atb. Teraz je našťastie už (dúfam) týždeň pokoj, tak snáď nám to vydrží. Zmenili sme veterinára a nová už prehliadky pred očkovaním robí. Ešte nám chýba besnota.

No comments:

Post a Comment